Zaman: 24 Tem 2014, 15:18

Text Size

ÇUBUK ŞEKİLLERİ VE YAPILIŞI

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Bu başlıkda çubuklar konusunda öğrenmek istediginiz her şey paylaşılacakdır.
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

ÇUBUK ŞEKİLLERİ VE YAPILIŞI

Yeni mesajgönderen apoo63 » 07 Eki 2009, 19:50

AGAÇ ÇUBUKLAR :Çubuklarda her ne kadar kalınlık önemli degil dense bile bize göre ince çubugun çekim kuvveti daha fazladır.yapılacak çubuk serçe parmagın kalınlıgını geçmemelidirçatal şeklinde olmalı toplam uzunluk 50 cm olmalıdır.çatalın üst ara genişligi 20ile25 cm. arasında olmalı .çatalın ucundaki uzantı 5 cm.kadar olmalıdır .çubugun ucu veya her hangi bir yeri kesinlikle bıcakla sıyrılmamalı kabuklu olmalıdır.
agaç çatal çubuklar kurumadan degiştirilmeli kurudugunda %50 performansı düşmekdedir.
Resim

METAL ÇATAL ÇUBUK.Ölçü olarak metal çubuklarda aynıdır.uzunluk 50cm.açı 25,30cm.olmalıdır.

Resim

METAL L ÇUBUK:Metal çubuklarda sistem biraz daha degişikdir V çubuklarda aşagı yukarı hareket ederken L çubuklarda saga sola hareket etmekdedir. L çubuk içi dolu olan bakır olabildigi gibi içersi boş bakır (rakor olarak kullanılan)da olabilir.
L çubuklarda kıvrima kadar olan mesafe 40cm.el tutma yeri 10 cm .ölçüsünde yani oda toplam 50 cm.olmalı.

[yahoovideo]16196006[/yahoovideo]
HAKKIMDA BİLGİN YOKSA FİKRİNDE OLMASIN..!!
YAPILAN YORUMLAR ÖN ARAŞTIRMA İÇİNDİR .KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR.

Efsane Hocamız Define Nerede Aranır anlatıyor Videoyu İzleyin

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Yeni mesajgönderen türkoğlu » 07 Eki 2009, 20:12

devamınızı bekliyoruz hocam.
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ

AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM.

türkoğlu
türkoğlu
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen efsanegkn » 08 Eki 2009, 08:15

bende var hocam l bakır cubuk baya eskı yanı eski kalıtelı bakırdan bunu eskı un fabrıkası trafosundan almıştım l şeklinde ama bişey olmuyor var mıdır bunun i yöntemi saygılar
Kullanıcı avatarı
efsanegkn

Yeni mesajgönderen apoo63 » 08 Eki 2009, 13:46

efsanegkn kardeşim yöntem anlattıgım gibi başka yöntemini ben bilmiyoru herkesin elinde çalışır her ne kadar kan gurubuyla alakalıdır deseler bile ben inanmıyorum .bütün deneleri üç arkadaş tarafından defalarca test ettik üç kişininde kan gurupları faklı.
kafandan bir anolsun düşünceleri silip his etmeye çalış çubukları evde bol bol deneme yap.
faklı faklı metaller üzerinde denemelerini yap.başarırsın

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Yeni mesajgönderen efsanegkn » 08 Eki 2009, 18:37

teşekkurler hocam
Kullanıcı avatarı
efsanegkn

Yeni mesajgönderen GÜDÜLLÜ » 08 Eki 2009, 23:52

SLM.YANİ HOCAM BU BU KADAR BASİTMİDİR.PEKİ PİYASADA YAPILAN VE SATILANLARLA AYNIMIDIR.BUNCA DÖKÜLEN PARALAR NEYIN NESİDİR.VEDE BU BASİT ALETLER DAHA ÇOK NE İŞE YARAR NASIL KULLANINCA DAHA İYİ VERİM ALINIR. SAYGIDEĞER USTAM BİZİ AYDINLATIRSAN MİNNİTTAR KALIRIZ SAYGILAR
BİR DOST
GÜDÜLLÜ

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 09 Eki 2009, 09:18

birde elinize arama yapmak istediginiz maddenin aynısnı alıp deneyin faydası olacagını sanıyorum
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen apoo63 » 09 Eki 2009, 11:52

GÜDÜLLÜ kardeşim kullanım şekillerini, arama nasıl yapılır,bulunan bir metal veya mineralin ne oldugu nasıl bulunur bunların hepisini foto veya video olarak ayrıntılı şekilde anlatacagız .
evet gerçekden bu kadar basit bir şey yeterki kullanmasını bilelim.
piyasada satılan içersinde bu var şu var hikayelerine ben kesinlikle inanmıyorum içersine hiç bir şey koymayada gerek yok elinize alacagınız veya agzınıza koyacagınız her hangi bir metallede tesbit yapabiliyorsunuz.

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

ÇUBUK ŞEKİLLERİ VE YAPILŞI

Yeni mesajgönderen GÜDÜLLÜ » 09 Eki 2009, 12:42

SLM. SAYIN HOCAM ŞİMDİDEN ÇOK TŞK.İNANIN ABARTMIYORUM ÖYLE ŞEYLER DUYDUMKİ. MESELA ADAMIN BİRİ BİR ÇUBUK YAPMIŞ.ŞÖYLEKİ HANİ YERALTINDA KALAN ALTIN VB. ŞEYLER OKSİTLENİR RADYASYON ORTAYA ÇIKAR VEYA BUNA BENZER ZARALI KİMYASAL HERNEYSE.BU ADAM KAÇAK YOLLA EFENDİM RUSYADAN URANYUM GETİRTMİŞ BU MADDE TOPLU İĞNENİN BAŞI KADARMIŞ.BU MADDE RADYASYONA OK DUYARLI OLDUĞUNDAN HANİ ALTINDA YERALTINDA DURDUĞUNDAN BU BAĞLAMDA YANİ NEREDE RADYASYON ÇOKSA ORDA VAR ANLMINDA.BUNLARIN GERÇEKLİLİĞİ VARMIYOKSA SAFSATAMI SAYGILAR.
BİR DOST
GÜDÜLLÜ

Yeni mesajgönderen apoo63 » 09 Eki 2009, 18:56

sevgili kardeşim tamamen yalan bir şey oksaitlenme radyasyon çıkarmaz çıkarmış olsaydı mezarlılarda her gün onlarca mezar açan görevliler ölmüşdü.
radyasyon ölçer cihazlar var piyasada sıgara paketi büyüklügünde bizim onunla yaptıgımız ölçümlerde hiç bir hareketllilik algılamadık mezarlarda.
rusyada öyle çarşıda satılan bir şey degilki uranyum getirsinler .haberlerde görüyoruz iranın uranyum çalışmalarına bütün dünya karşı çıkıyor .bu kadar basit degil. saygılar............

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Yeni mesajgönderen kemal kılıc » 14 Eki 2009, 21:07

Değerli arkadaşlar,frekans ayarlısından bakırına kadar çubuklar kullanmış biri olarak,birkaç cümlede ben ilave etmek istedim.Bu konuda yorum yapan değerli arkadaşların unuttuğu bir şeyleride ben yazıyorum.

1- Çubuk kulanmayı yeni öğrenen arkadşların dikkatini çekmek istiyorum.Deneme çalışmalarında örnek metali mutlaka bir başkasının gömmesi gerekir ve bunu sizin asla görmemeniz gerekir.Aksi takdirde kendi kendinizi kandırısınız.

2- Çubuklar genelde bilinç altından ister istemez yönlendirilir. Çubukla arama yaparken kesinlikle bir yeri gözünüze kestirmeyin. Eğer siz arazinin durumuna bakıpda olsa olsa orada olabilir diye aklınızdan geçirdiğiniz bir yer olursa çubuk ister istemez oraya gidecektir.Gömülen örnek metali gördüğünüzdede durum aynı olacaktır.Buna inanmayanlar olabilir,denemelerini tavsiye ediyorum.
sonuç olarak çubuk kullanan arkadaşların kesinlikle çubuğa bilinç altından müdahale etmemeleri gerekir.Aksi halde çooook kazarsınız çok, buna bir ömür yetmez.
Allah hepinize kolaylıklar versin,hadi rastgele.
kemal kılıc

video linki ölmüş

Yeni mesajgönderen mtkm1 » 22 Eki 2009, 20:22

video linki ölmüş üstadlar bir yeniden eklerseniz bizde bakalım
ESKĞLERE NE HACET BĞZĞDE YENĞLER TANIR
mtkm1

Re: video linki ölmüş

Yeni mesajgönderen Efsane » 22 Eki 2009, 20:28

mtkm1 yazdı:video linki ölmüş üstadlar bir yeniden eklerseniz bizde bakalım

likte olan videoyu yukarıya attık
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Re: ÇUBUK ŞEKİLLERİ VE YAPILIŞI

Yeni mesajgönderen apoo63 » 19 Ara 2009, 21:26

anten çubuklarını kullananlar var alamunyon oldugu için zaman zaman çekim alına biliniyor ama bizim yaptıgımız çalışmalarda hiç bir sonuç alınamamışdır.sonuç aldıgını idda eden bir vatandaşla yapılan çalışmada kesinlikle olumsuz sonuç alındı .

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Selamun Aleykum

Yeni mesajgönderen xesar » 06 Şub 2010, 12:28

ustalar Selamun aleykum öncelikle. bir titreyip kendimize gelelim. sonra sualimize. Abiler kardeşler Allah razı olsun bu emeklerinizden dolayı. ben efsane ustanın videoya çektiği çubuğun nasıl yapılacağı ve ağaç dallarından nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Apoo abi sizin bu aletler hakkındaki cömertliğinizi gördüm ama ben gene elinizdekilere göz dikmeyeyim. bana balık tutmayı öğretirseniz...cennette kapı komşum olursunuz Allahın izniyle ...Dua ile
xesar

Sonraki

Dön ÇUBUK SİSTEMLERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 2 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 2 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Login Form