Zaman: 30 Tem 2014, 03:54

Text Size

MERDİVENLİ LAHİT

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Lahit Mezarlar Hakkında Bilgilerin Paylaşıldığı Bölüm
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

MERDİVENLİ LAHİT

Yeni mesajgönderen emser » 13 Tem 2011, 20:12

BU ALANI İNCELEMEYE GİDERKEN SEYİR HALINDE GÖZÜME CARPAN Bİ İSARET. 80 E 40CM. DERİNLİK YİNE 40CM AMA ARKA KISMI OVAL İSLENMİS. BELKİ YANILIYORUMDUR AMA BENCE BU ISARET SINIR VEYA YOL İSARETİ. COK BUYUK OLDUGU İCİN ÖYLE DÜSÜNDÜM. AMA BASKALARI ÖYLE DÜSÜNMEMİS VE MATKAPLA DELMİSLER :)
Resim
VARDIGIM YER DÜZ TOPRAK Bİ ALANDI. ASLINDA NİYETİM YENİ TÜFEGİMİ DENEMEKTİ. AMA AZ İLERDE Bİ MEZARLIK GÖRDÜM. TOPRAKDA SIRADAN MEZARLAR. TEK FARKLARI KIBLEYLE ALAKASI YOKTU. COGU KAZILMIS. HATTA Bİ TANESİNİN MEZAR TASINDA DOGAL AMA SİMETRİK SEKILLER VAR DİYE İNANIN 4 M KAZMISLAR. ALLAH İYİLİKLERİNİ VERSİN BAYA GÜLDÜM. MEZARLARIN KIBLEYLE ALAKASI OLMADIGINI GÖRÜNCE HEMEN EN YAKIN KAYALIK TEPEYE KOSTUM. HEMEN YAMACTA DÖNEM SOYGUNU YEMİS BU LAHİTLE KARSILASTIM
Resim
BİRAZ DAHA YUKARI CIKTIM BUNLAR VARDİ
Resim
VE EN TEPEYE CIKTIGIMDA BENİ BU GÜZELLİK KARSILADI
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
BUDA DÖNEM SOYGUNU OLMUS AMA LAHİDİN İCİ DÖNEM SOYGUNU OLMUS. ESAS MAL LAHİDİ KOYDUKLARI KAYANIN ALTINDAYMIS. VEYA LAHİT TEMSİLİ OLARAK KONDU, MEZARDA ZEMİN ALTI KAYA İCİNE YAPILDI. CÜNKÜ LAHİDİN HEMEN ALTINDA Bİ KARE OYMA VAR. KIRMIZIYLA İSARETLEDİM
Resim
BU RESİMDE DE ALTTAKI ODANIN ACILDIGINI GÖRÜYORUZ. AMA BU YAKIN DÖNEM SOYGUNU. HEMDE COK YAKIN. CÜNKÜ PATLAYICI İCİN CEKTIKLERİ KABLO HALA DURUYO. İYİKİ LAHİT SAGLAM KALMIS
Resim
KIRMIZIYLA İSARETLEDİGİM NOKTA GİRİS. AMA GÖCÜK HALDE. BELKİDE DİNAMİT KULLANDIKLARI İCİN KENDİLERİDE BİSEY ELDE EDEMEDİ... HERKESE SAYGILAR SEVGİLER
Büyük randevu; Bilmem nerde saat kaçta? Tabutumun agacı, bilmem hangi agacta..............
lütfen kaçak kazı yapmayalım

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Re: MERDİVENLİ LAHİT

Yeni mesajgönderen Efsane » 13 Tem 2011, 20:52

harika bir nekropol keşke foto makinanı sağa sola bir çeviripyüzeyi resimleye bilseydin. İnşallah onlarıda bekliyoruz

Üçü bir arada şeklinde resimle yani antik kenti, suyu, tarım arazisini

antik kentleri A sınıfı nekropolü

teşekkür eder saygılar sunarım

faydalı insanın eli öpülür
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen emser » 13 Tem 2011, 21:45

Efsane yazdı:harika bir nekropol keşke foto makinanı sağa sola bir çeviripyüzeyi resimleye bilseydin. İnşallah onlarıda bekliyoruz

Üçü bir arada şeklinde resimle yani antik kenti, suyu, tarım arazisini

antik kentleri A sınıfı nekropolü

teşekkür eder saygılar sunarım

faydalı insanın eli öpülür

ESTAGFURULLAH USTAM. SENİN EMRİN OLUR.
HEMEN TEPENİN YAMACINDAKI YERLESİM YERİ
Resim
Resim
BU RESİMDE TEPENİN DİBİNDE SU ANDA BİLE KULLANILAN TARIM ARAZİSİ
Resim
EGER SONRADAN AGACLANDIRMA CALISMASI YAPILDIGINIDA DÜSÜNÜRSEK TARIMA UYGUN ARAZİ DAHA DA GENİSMİS. EN ÖNEMLİ UNSUR SU. BURDA O DA MEVCUT AMA AGACLARDAN GÖRÜNMÜYO. AYRICA O SU HALA KULLANILIYO. BURDA DAHA COK İS VAR HOCAM. TESPİT ETTİGİM Bİ NOKTADA TOPRAGA GÖMÜLMÜS Bİ LAHİT OLDUGUNU DÜSÜNÜYORUM. AMA DEDİGİM GİBİ BURAYA SADECE TUFEK DENEMEK İCİN UGRAMISTIM. HAZIRLIKSIZ YAKALANDIM. DAHA BURDAN SİZİNLE PAYLASACAK COK RESİM CIKACAK. BU ARA SAGLIK SORUNLARIMDAN DOLAYI CIKAMIYORUM. YOKSA İCİMDE YANARDAG VAR Bİ AN BEKLEMEM.SAYGILAR
Büyük randevu; Bilmem nerde saat kaçta? Tabutumun agacı, bilmem hangi agacta..............

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen KoSaVaLI_77 » 13 Tem 2011, 21:49

Aslında çoklu mezar tipi diyebiliriz bir bakıma, yani lahitin altındaki oda ölülerin konduğu odadır aslında ceset ilk lahite konulurdu diğer bir ceset getirildiğinde ise ceset lahitten alınıp ceset odasına konulurdu ki işlevini sürdürebilsindi
KoSaVaLI_77

Yeni mesajgönderen Efsane » 13 Tem 2011, 22:06

Kardeş, akıllı ve çalışkan birisine benziyorsun aşağıdaki resimler özel albümümde,

bu alanda A tipi nekropol bir tane değil, ikinci nekropol sahası ?

aşağıdaki öğelere dikkat et ve bu alanda bunu da keşfet

akıllı ve çalışkanlığın mükafatı olsun , akıllı çalışkan insanın yanındayız :D :D :D

Resim

Resim

Resim
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen Efsane » 13 Tem 2011, 22:18

KoSaVaLI_77 yazdı:Aslında çoklu mezar tipi diyebiliriz bir bakıma, yani lahitin altındaki oda ölülerin konduğu odadır aslında ceset ilk lahite konulurdu diğer bir ceset getirildiğinde ise ceset lahitten alınıp ceset odasına konulurdu ki işlevini sürdürebilsindi

malzeme olunca insanın neşesi bir başka oluyor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bu gün taş-kaya falcıları ile umut simsarlarına güzel tokatlar attık Allah her günümüzü böyle eylesin. Rabim devamına erdirsin :D :D :D

Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen emser » 13 Tem 2011, 23:20

Efsane yazdı:Kardeş, akıllı ve çalışkan birisine benziyorsun aşağıdaki resimler özel albümümde,

bu alanda A tipi nekropol bir tane değil, ikinci nekropol sahası ?

aşağıdaki öğelere dikkat et ve bu alanda bunu da keşfet

akıllı ve çalışkanlığın mükafatı olsun , akıllı çalışkan insanın yanındayız :D :D :D

Resim

Resim

Resim

hocam cok cok tesekkur ederim. benım icin özel resimlerinizi örneklemeniz cok önemli. bi saattir o üc resimi inceliyorum. eger bir de kücük bi tiyo verirseniz cok sevinirim. umarım yüzsüzlük yapmıs olmam. cünkü o resimin aynısı bu bölgede karsı tepede var. yine bi duvar temeli gibi. hatta kafamıda baya karıstırdı. su anda sitede bazı bilgileri gözden kacırmış oldugumu düsünmeye basladım. ama sanırım asagıya ekleyecegim foto kabahatimi affettirir. bakın bakalım hocam iyi poz vermismiyim. daha dogrusu iyi bi noktada poz vermismiyim ;) :D :D

Resim

ilk fırsatta bu alanda ayrıntılı bi arastırma yapıcam nasipse. sonucları paylasırım.saygılar

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen emser » 13 Tem 2011, 23:33

SON RESİMDE KARALAMA YAPMAYI UNUTMUŞUM :oops: :oops: :oops:
NEYSE EN AZINDAN GÖZLÜK VAR :)

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen gizemli ses » 14 Tem 2011, 10:06

ellerinize sağlık çok güzel bir alan (ses)
UMUDU ERTELEMEK KAYBETMEKTEN İYİDİR (SES)

gizemli ses
gizemli ses
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 14 Tem 2011, 20:54

KARDEŞİM ALAN 10 NUMARA BURADA EKMEK VAR DİKKATLİ İNCELE AMA ÖNCE SİTEDE BAYA İNCELEME YAPMALISINKİ DOĞRU HEDEFE ULAŞABİLESİN .SENDEN DETAYLI ÇEVRE RESİMLERİ BEKLİYORUZ YANINA BİRTANEDAHA FOTOĞRAFMAKİNESİ DAHA ALMAYI UNUTMA.ŞARZIN BİTMESİN OOOOOF OF İSTERSEN KOORDİNATLARI VERDE BERABER ORADA BİR ÇAY DEMLEYELİM SAYGIVE MUHABBETLERİMLE...

AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM.
SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen emser » 14 Tem 2011, 23:41

SUBUTAY yazdı:KARDEŞİM ALAN 10 NUMARA BURADA EKMEK VAR DİKKATLİ İNCELE AMA ÖNCE SİTEDE BAYA İNCELEME YAPMALISINKİ DOĞRU HEDEFE ULAŞABİLESİN .SENDEN DETAYLI ÇEVRE RESİMLERİ BEKLİYORUZ YANINA BİRTANEDAHA FOTOĞRAFMAKİNESİ DAHA ALMAYI UNUTMA.ŞARZIN BİTMESİN OOOOOF OF İSTERSEN KOORDİNATLARI VERDE BERABER ORADA BİR ÇAY DEMLEYELİM SAYGIVE MUHABBETLERİMLE...

sayın subutay, tam 5 aydır gunde ortalama 15 saat bu sitedeyim. örnekleri kacar kez ınceledim bilmiyorum. tabi ki bir yerlere ulasmak icin cok cok az. ama artık pratik yapmaya ihtiyacım var. aslında benim yapmak istedigim sey, resimleri ekleyip surasımı burasımı diye sormak degil. benim istedigim, resimler üzerinde isaretledigim yerler icin sizden onay istemek. bilmem anlata bildim mi. sizin gibi bi profosyonelle cay demlemeyi gercekten cok isterim. eminim öyle bi durumda büyük tecrübeler kazanırım. ama ben hele cayın altını bi yakayım, bakalım demini kendim tutturabilecek miyim ;) yukarda burası icin derin bi offfff cekmisin ustam. elimde baska bi yerle ilgili bi resim var. eger onu bi görsen yerinde duramazsın. onu paylasmayı cok istedim ama acıkcası biraz cekindim. nasıl desem bilmiyorum. yani önümdeki tek engel son 10cm. besmeleyi cekip son kez sallamam yeterli...... ins en kısa zaman da bu bölge de saglam bi arastırma yapıcam.saygılar

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen mucur » 15 Tem 2011, 00:47

BAYAĞI OLDU BÖLE GÜZEL NEKROPOL ALANI SİTEDE PAYLAŞILMAYALI.

ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen türkoğlu » 15 Tem 2011, 10:14

Paylaşım için teşekkürler.
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ

türkoğlu
türkoğlu
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 15 Tem 2011, 17:42

KARDEŞİM SEN ÇAYI DEMLE BAKALIM, HERYİĞİDİN ÇAYDEMLEME TARZI FARKLI OLUR ÇAYDAN TAT ALAMAZSAN HABERİM OLSUN, ŞEKERİ'DE BEN KAPAR GELİRİM TATLANDIRIRIZ.
ORADA DAHA ÇOK GÜZEL YERLERİN OLDUĞUNDAN HİÇ ŞÜPHEM OLMADIĞI İÇİN 10 NUMARA DEDİM .OOOOOF OF'LAR SADECE GÖRDÜĞÜMÜZ RESİMLERE DEĞİLDİ ,ORADA DAHA ÇOK GÖRÜLECEK YERLERİN OLDUĞUNDANDIR SANA KOLAY GELSİN DİYORUM ALLAH HAKKINDA HAYIRLIYSA VERSİN HAYIRSIZ OLACAKSA KİME HAYIR GETİRECEKSE ONU BULSUN DİYORUM,ÇALIŞMALARININ SONUÇSUZ KALIRSA RESİM ÇEKMEDE CİMRİ OLMA BOL BOL ÇEK YERALTINDA KALACAĞINA BİR KARDEŞİMİZ SEBEPLENİR,İNŞAALLAH MAKSADINA ULAŞIRSIN ,
SAYGIVE MUHABBETLERİMLE...

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen emser » 15 Tem 2011, 18:16

SUBUTAY yazdı:KARDEŞİM SEN ÇAYI DEMLE BAKALIM, HERYİĞİDİN ÇAYDEMLEME TARZI FARKLI OLUR ÇAYDAN TAT ALAMAZSAN HABERİM OLSUN, ŞEKERİ'DE BEN KAPAR GELİRİM TATLANDIRIRIZ.
ORADA DAHA ÇOK GÜZEL YERLERİN OLDUĞUNDAN HİÇ ŞÜPHEM OLMADIĞI İÇİN 10 NUMARA DEDİM .OOOOOF OF'LAR SADECE GÖRDÜĞÜMÜZ RESİMLERE DEĞİLDİ ,ORADA DAHA ÇOK GÖRÜLECEK YERLERİN OLDUĞUNDANDIR SANA KOLAY GELSİN DİYORUM ALLAH HAKKINDA HAYIRLIYSA VERSİN HAYIRSIZ OLACAKSA KİME HAYIR GETİRECEKSE ONU BULSUN DİYORUM,ÇALIŞMALARININ SONUÇSUZ KALIRSA RESİM ÇEKMEDE CİMRİ OLMA BOL BOL ÇEK YERALTINDA KALACAĞINA BİR KARDEŞİMİZ SEBEPLENİR,İNŞAALLAH MAKSADINA ULAŞIRSIN ,
SAYGIVE MUHABBETLERİMLE...

USTA NE DEMEK İSTEDİGİNİ COK İYİ ANLADIM. DEDİGİN GİBİ BURDA GÖRÜLECEK COK YER VAR VE AYRICA YAKIN DÖNEMDE TAMAMEN BAKİR KALMIS DİYEBİLİRİM. RESİMDE GÖRDÜKLERİNDEN BASKA GÜN YÜZÜNE CIKANI YOK. AMA BURDA BENIM COK HOSUMA GİDEN BASKA NOKTA VAR. BURDA RAHATLIKLA GÜNDÜZ SAATİNDE PİKNİK YAPILIR. BEN HELE Bİ GEZİP GELEYİM,OLMADI BERABER DE GEZERİZ İNS. SAYGILAR

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Sonraki

Dön LAHİT MEZARLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 3 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 3 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Login Form